Budete se stěhovat? Vyvarujte se nejběžnějších chyb při přípravách

Termín stěhování do nového bytu se blíží a vy propadáte panice, že to nemůžete zvládnout a uvažujete nad kompletní výměnou starých věcí za nové? Vaše obavy nejsou na místě, základem je správná organizace. S našimi tipy můžete pustit všechny starosti z hlavy.

Naplánujte si časový rozvrh stěhování

Nejdůležitější je celou akci dobře rozplánovat. Stěhování totiž nezačíná s příjezdem stěhováků, ale předchází mu dlouhé přípravy. Ty ovšem nemusí znamenat dlouhodobý stres pro všechny zúčastněné, pokud si umíte efektivně rozvrhnout čas a vytvořit plán. Důležité je nedělat vše na poslední chvíli, ale počítat s časovou rezervou. Pečlivě vypracovaný časový plán je základem každé úspěšné stěhovací akce.

Vypracujte si rozpočet

Podcenit byste neměli ani finanční stránku – správné plánování v tomto bodě platí dvojnásob. Rozpočet byste si měli stanovit ještě před tím, než podepíšete kupní smlouvu s realitním makléřem. Do svého finančního plánu nezapomeňte zahrnout také služby stěhovací firmy, pokud se nerozhodnete stěhovat se na vlastní pěst. Na našich stránkách vám poskytneme kompletní poradenství, včetně finančního.

Vyhoďte nepotřebné věci

Pokud jste si dosud mysleli, že máte málo věcí, stěhování vás vyvede z omylu. Při balení se na vás pravděpodobně ze všech koutů vyvalí obrovské množství „krámů“, o jejichž existenci jste nejspíš neměli nejmenší tušení. Naše rada zní: zbavte se jich! Oblečení „co kdybych do něj náhodou zhubl" věnujte charitě, zaprášené dárky od tchyně rozdejte sousedům, protože stěhovací auto ani váš nový byt není nafukovací.

Udělejte si ve sbalených věcech systém

Při balení využijte popisovače, fixy a štítky, abyste se v hromadě krabic orientovali. Není nic horšího než v nepřehledné kupě škatulí a pytlů hledat kontaktní čočky nebo scházející botu do páru. Kdybyste se chtěli zbavit starostí se sháněním krabic a obalového materiálu, obraťte se na nás.

Zajistěte stěhovákům parkovací místo

Jestli jste přípravné práce zdatně zvládli, stačí už jen vyčkat příjezdu stěhovacího auta. Ovšem ani v této fázi nemáte úplně vyhráno, když  pro něj předem nezajistíte dostatečně velký prostor na zaparkování. Vytipujte si vhodné místo s předstihem, ať se vyhnete konfliktu s nerudnými sousedy, protože ti můžou být jedinou překážkou ve vašich úspěšných přípravách na stěhování podle našich rad.